Linkblog

885 gumicsere: RBR-Merci-holtverseny

2011.11.09. 13:14 JoóGabi

A Mercedes kiszámolta, melyik csapat cserél leggyorsabban kereket idén.

Mivel a FIA már a boxutcában töltött időt méri, nem magát a gumicserét, a Merci ezeket az eredményeket vette alapul. Az jött ki, hogy átlagban ők és a Red Bull Racing tizedmásodpercre megegyezően cserélnek kereket 2011-ben.

A németek az összes istálló standard boxkiállásait megnézték, a szezonban 885 ilyen volt eddig, a biztonsági kocsi alatt végzett vagy javítással járó pit stopok nem játszottak.

Az is kiderült, hogy az RBR az eddigi 17 nagydíjból 8-szor, a Mercedes 7-szer teljesítette a verseny leggyorsabb kerékcseréjét, a McLaren és a Ferrari egyszer-egyszer.

vettstop

Átlagban a Red Bull 9-szer, a Merci 5-ször, a McLaren kétszer, a Force India egyszer volt a futam leggyorsabbja.

A nettó kerékcserék ideje manapság 4 másodperc körül van a Forma-1-ben. A legizgalmasabb párbaj a Német GP-n volt idén, amikor Vettel és Massa az utolsó körben állt ki a depóba, és szerelői munkájának köszönhetően a német a boxban megelőzte a brazilt, és szerezte meg a negyedik helyet.